Batıkent PVC Tamiri

PVC doğramaların zaman içinde yıprandığı bilinen durumlardan biridir. Kullanım ömrü arttıkça eski performansını gösteremezler. Bunun en büyük nedeni ise şüphesiz ki plastikliğin esnekliğidir. Bakımı yapılmayan PVC kapı ve pencerelerin çalışması söz konusu değildir. Özellikle bu alanda karşınıza çok fazla maliyet çıkmaması adına düzenli olarak PVC tamiri ve bakımı işlemlerini yapmanız doğru bir karar olacaktır. 

Pencere tamiri işi oldukça zahmetli bir iştir. Bu nedenle usta ellere teslim edilmesi gerekir. Deneyimi bulunmayan kişilerin bu alanda iyi sonuçlar gösterebilmesi mümkün değildir. 

ahsappencereee

Pencerelerden Su Giriyor Neden?

Aşırı yağmurlu havalarda pencerelerden gelen su girişini engellemek zorlu gözükebilir. Pencere contaları yıpranmışsa, kanat sağlıklı bir şekilde kapanmıyorsa, montajda sorun varsa vs. yağmurlu havalarda pencerelerden su girişinin olması kaçınılmaz bir hale gelecektir. Bu problemi çözmek için öncelikli olarak sorunun ana nedeninin tespit edilmesi gerekir. Örnek olarak izolasyonun eksikliğinden kaynaklı olarak bu durum ortaya çıkıyorsa yeni izolasyon çekerek sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Sorunun çözümünü en iyi şekilde bulmak için bir ustadan yardım almak en iyisi olacaktır. Zira acemi ellerde pencere tamiri daha büyük sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle işi şansa bırakmadan konu hakkında bir bilene yönelmek iyi bir sonuç almanıza neden olur. Özellikle kış aylarına hazırlık için mutlaka pencereleri kontrol ettirmeli, sorun varsa acil bir şekilde müdahalesini sağlamaya çalışmalısınız.